O nas

Euro-Centrum Park Przemysłowy to kompleks nowoczesnych budynków, które pełnią funkcję biurową, wystawową i konferencyjną. Większość z nich skupiona jest przy Ligockiej 103 w Katowicach, choć Park posiada też swój oddział w Chełmie Śląskim. Na blisko 28 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni użytkowej funkcjonuje blisko 100 firm, które zatrudniają ponad 1000 osób.

Kontakt

Euro-Centrum S.A.
ul. Ligocka 103
40-568 Katowice
Tel. 32 251 74 78

Euro-Centrum to kompleks nowoczesnych budynków, które pełnią funkcję biurową, wdrożeniową i konferencyjną, mieszcząc się  przy Ligockiej 103 w Katowicach. Na blisko 34 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni użytkowej funkcjonuje ponad 100 firm, które zatrudniają około 1500 osób.

Park powstał w 2008 roku na zdegradowanych terenach po Zakładach Aparatury Chemicznej „Wimach” i fabryce farb. Przywracanie do życia opuszczonych terenów poprzemysłowych i podnoszenie standardu życia sąsiadującej społeczności lokalnej – te cele przyświecały tworzeniu nowego oblicza Ligockiej 103.

Ważnym elementem Euro-Centrum Parku Przemysłowego stał się innowacyjny budynek energooszczędny, będący przykładem zastosowania nowoczesnych technologii pozyskiwania energii z jej odnawialnych źródeł. Dzięki temu budynek zużywa zaledwie 1/3 energii w porównaniu ze standardowymi obiektami. Budynek powstał w 2009 roku dzięki współpracy z austriackim Weizer Energie – Innovations – Zentrum GmbH. Jest to unikatowe rozwiązanie w południowej Polsce.

Oprócz wynajmu lokali biurowych i sal konferencyjnych, Park oferuje także pełną obsługę cateringową, dzięki działającej tu Restauracji Belcanto, która jest także dogodnym miejscem dla spotkań biznesowych i imprez okolicznościowych. Powierzchnia Parku przeznaczona jest głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw, działających w sektorze nauki, biznesu i nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych.

Polecamy:

AkceleretorAkceleretorAkcelerator Technologiczny Euro-Centrum pomoże innowacyjnym pomysłodawcom rozwinąć skrzydła w świecie biznesu!Dowiedz się więcej
Park Naukowo TechnologicznyWspólnym mianownikiem dla wszystkich naszych działań jest poszanowanie energii i jej odnawialnych źródeł.Dowiedz się więcej